Teksti i Hogi Kranti – Bangistan | 2015

By Maazina Nour

Teksti Hogi Kranti: këtë 2015 Bollywood këngë “Hogi Kranti” u këndua nga Ram Sampath dhe Abhishek Nailwal nga filmi Bollywood "Bangistan", teksti i këngës është shkruar nga Punit Krishna ndërsa Ram Sampath kompozoi muzikën ndërsa kjo video e këngës aktuale përmban: Riteish Deshmukh, Pulkit Samrat dhe Jacqueline Fernandez.

U lëshua në 2015 në emër të T-Series. Filmi është drejtuar nga Karan Anshuman.

Këngë: Hogi Kranti

Këngëtarja: Ram Sampath dhe Abhishek Nailwal

Lyrics: Punit Krishna

E përbërë: Ram Sampath

Filmi/Albumi: Bangistani

Length: 2:25

Lëshuar: 2015

Label: Seri T

Pamja e ekranit të Tekstit të Hogi Krantit

Teksti i Hogi Kranti – Bangistan

Inxhinier dhe banunga
Na denstist banunga
Mummy mujhko teri kasam banunga terroriste
O mitra bandhu cheenu kryesore sabki saans
Ho.. mann mein hai vishwas
Poora hai vishwas

Hogi Kranti.. Hogi Kranti..
Hogi Kranti chaaron ore akhiri din
Hogi Kranti.. Hogi Kranti..
Hogi Kranti chaaron ore akhiri din.. po!

Ho apna ek hi maqsad sabki barbadi hai
Apna modeli i rolit har aatankwaadi hai
Hum terrorist hi jeetenge
Apne këndoi hai itihaas

ho.. mann mein hai vishwas
Poora hai vishwas
Hogi Kranti.. Hogi Kranti..
Hogi Kranti chaaron ore akhiri din
Hogi Kranti.. Hogi Kranti..
Hogi Kranti chaaron ore akhiri din.. po!

Din hai kaala aur kaali si raat dehenge
Haare sarva dushman ki aukaat dehenge
Ho.. ab lahu se bujhegi sasuri pafundësi pyaas
ho.. mann mein hai vishwas
Poora hai vishwas

Hogi Kranti.. Hogi Kranti..
Hogi Kranti chaaron ore akhiri din (x4)

Këngë Ishq Karenge Tekste – Bangistan | 2015

Lini një koment